Prawo podatkowe 330-PS1-1PPE
profil studiów - ogólnoakademicki
forma studiów - stacjonarne
rodzaj przedmiotu - obowiązkowy, kierunkowy
dziedzina i dyscyplina nauki -nauki społeczne i nauki prawne
rok studiów/semestr - 1 rok/2 sem.
wymagania wstępne - brak
liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć - 30 (wykład), 30 (ćwiczenia)
metody dydaktyczne - wykład, ćwiczenia, konsultacje
punkty ECTS - 5
bilans nakładu pracy studenta: udział w zajęciach: 30 godz. wykładu, 30 godz. ćwiczeń, przygotowanie się do zajęć i egzaminu: 47,5 godz., udział w konsultacjach: 15,5 godz., egzamin: 2 godz., co odpowiada 5 pkt ECTS
wskaźniki ilościowe - nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 77,5 godz. (co odpowiada 3,1 pkt ECTS) oraz nakład pracy studenta niewymagający bezpośredniego udziału nauczyciela 47,5 godz. (co odpowiada 1,9 pkt ECTS)
W cyklu 2022:
profil studiów - ogólnoakademicki forma studiów - stacjonarne rodzaj przedmiotu - obowiązkowy, kierunkowy dziedzina i dyscyplina nauki -nauki społeczne i nauki prawne rok studiów/semestr - 1 rok/2 sem. metody dydaktyczne - wykład, ćwiczenia, konsultacje punkty ECTS - 5 bilans nakładu pracy studenta: udział w zajęciach: 30 godz. wykładu, 30 godz. ćwiczeń, przygotowanie się do zajęć i egzaminu: 47,5 godz., udział w konsultacjach: 15,5 godz., egzamin: 2 godz., co odpowiada 5 pkt ECTS wskaźniki ilościowe - nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 77,5 godz. (co odpowiada 3,1 pkt ECTS) oraz nakład pracy studenta niewymagający bezpośredniego udziału nauczyciela 47,5 godz. (co odpowiada 1,9 pkt ECTS) |
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia przedmiotu
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
- absolwent zna i rozumie w zaawansowanym stopniu zasady i instytucje z zakresu prawa podatkowego oraz procedur sądowych i administracyjnych (KP6_WG5)
- absolwent zna i rozumie w zaawansowanym stopniu zasady funkcjonowania struktur i instytucji gospodarczych i prawnych i zależności między nimi, normy i reguły prawne je organizujące, ich historyczną ewolucję oraz zmiany i sposoby działania (KP6_WG6)
- absolwent zna i rozumie w zaawansowanym stopniu metody i narzędzia gromadzenia, przetwarzania i prezentacji danych właściwych dla dyscypliny ekonomia i finanse i nauk prawnych oraz stosowane metody badawcze (KP6_WG7)
- absolwent zna i rozumie zasady tworzenia i rozwoju różnych form przedsiębiorczości (KP6_WK4)
- absolwent potrafi identyfikować, analizować oraz interpretować przyczyny i przebieg konkretnych procesów i zjawisk ekonomicznych oraz zdarzeń prawnych (KP6_UW1)
- absolwent potrafi właściwie wybierać źródła w zakresie dyscypliny ekonomia i finanse oraz nauk prawnych i na podstawie informacji z nich pochodzących dokonywać krytycznej oceny, analizy i syntezy konkretnych procesów i zjawisk ekonomicznych i prawnych (KP6_UW2)
- absolwent potrafi dokonać wyboru i stosować właściwe metody i narzędzia, w tym zaawansowane techniki informacyjno-komunikacyjne, w celu formułowania i rozwiązywania złożonych i nietypowych problemów w wymiarze ekonomicznym i prawnym (KP6_UW3)
- absolwent potrafi samodzielnie planować i realizować własne uczenie się przez całe życie, uzupełniać i doskonalić nabytą wiedzę i umiejętności z zakresu dyscyplin ekonomia i finanse oraz nauk prawnych (KP6_UU1)
- absolwent jest gotów do wzięcia udziału w opracowywaniu projektów społecznych uwzględniając aspekty ekonomiczne i prawne (KP6_KO1)
Kryteria oceniania
1. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest zaliczenie ćwiczeń.
2.Ćwiczenia zalicza się w następujący sposób:
Kolokwium obejmuje zakres materiału omówionego w ramach ćwiczeń realizowanych w formie stacjonarnej. Warunkiem dopuszczenia do kolokwium jest zaliczenie e-learningu oraz obecność na zajęciach (możliwa jedna nieobecność); nieobecności ponadwymiarowe zaliczane są na konsultacjach osoby prowadzącej ćwiczenia.
Zaliczenie końcowe ma formę testu składającego się z 30-u pytań; czas trwania 30 minut. Prawidłowa odpowiedź na pytanie - 1 pkt. W sumie do uzyskania 30 pkt
3. Egzamin końcowy i ocena z przedmiotu:
Egzamin z wykładu prawo podatkowe ma formę testu, który składa się z 40 pytań. Wyłącznie jedna odpowiedź jest prawidłowa.
Literatura
literatura podstawowa:
L. Etel, Prawo podatkowe dla każdego, Białystok 2022
L. Etel (red.) Prawo podatkowe. Zarys wykładu, Warszawa 2013
R. Mastalski, Prawo podatkowe, Warszawa 2020
P. Smoleń (red.) Prawo podatkowe, Warszawa 2019
literatura uzupełniająca:
R. Dowgier, R. Sieńko, Prawo podatkowe. Minirepetytorium, Warszawa 2017
L. Etel (red.) Ordynacja podatkowa. Komentarz, LEX 2020
W cyklu 2022:
literatura podstawowa: literatura uzupełniająca: |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: