Postępowanie podatkowe 330-PS1-2POP
profil studiów - ogólnoakademicki
forma studiów - stacjonarne
rodzaj przedmiotu - obowiązkowy, kierunkowy
dziedzina i dyscyplina nauki - nauki społeczne, nauki prawne
rok studiów/semestr - IIr./3 sem.
wymagania wstępne - brak
liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć - 15godz. (wykład), 30godz. (ćwiczenia)
metody dydaktyczne - wykład, ćwiczenia, konsultacje
punkty ECTS - 5
bilans nakładu pracy studenta: udział w zajęciach - 15 godz. wykładu klasycznego i 30 godz. ćwiczeń, przygotowanie do zajęć i egzaminu - 67,5 godz., udział w konsultacjach - 11,5 godz., egzamin - 1 godz. Razem: 125 godz., co odpowiada 5,0 pkt. ECTS
wskaźniki ilościowe - nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 57,5 godz. (co odpowiada 2,3 pkt ECTS) oraz nakład pracy studenta niewymagający bezpośredniego udziału nauczyciela 67,5 godz. (co odpowiada 2,7 pkt ECTS)
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia przedmiotu
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
absolwent zna i rozumie w zaawansowanym stopniu zasady i instytucje z zakresu prawa podatkowego oraz procedur sądowych i administracyjnych (KP6_WG5)
absolwent zna i rozumie w zaawansowanym stopniu zasady funkcjonowania struktur i instytucji gospodarczych i prawnych i zależności między nimi, normy i reguły prawne je organizujące, ich historyczną ewolucję oraz zmiany i sposoby działania (KP6_WG6)
absolwent potrafi identyfikować, analizować oraz interpretować przyczyny i przebieg konkretnych procesów i zjawisk ekonomicznych oraz zdarzeń prawnych (KP6_UW1)
absolwent potraf właściwie wybierać źródła w zakresie dyscypliny ekonomia i finanse oraz nauk prawnych i na podstawie informacji z nich pochodzących dokonywać krytycznej oceny, analizy i syntezy konkretnych procesów i zjawisk ekonomicznych i prawnych (KP6_UW2)
absolwent potraf dokonać wyboru i stosować właściwe metody i narzędzia, w tym zaawansowane techniki informacyjno-komunikacyjne, w celu formułowania i rozwiązywania złożonych i nietypowych problemów w wymiarze ekonomicznym i prawnym (KP6_UW3)
absolwent potraf posługiwać się systemami normatywnymi oraz wybranymi normami i regułami prawnymi w celu rozwiązywania problemów gospodarczych (KP6_UW4)
absolwent jest gotów do wykazywania postawy kreatywności, innowacyjności i przedsiębiorczości w podejmowanej aktywności społeczno-gospodarczej (KP6_KO2)
Kryteria oceniania
Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest zdanie egzaminu w formie pisemnej składającego się z testu jednokrotnego wyboru (20 pytań). Podejście do egzaminu jest możliwe po zaliczeniu ćwiczeń w oparciu o kolokwium mające formę pisemną oraz obecność na zajęciach.
Literatura
1. L. Etel (red.), R. Dowgier, G. Liszewski, B. Pahl, M. Popławski, P. Pietrasz, W. Stachurski, K. Teszner, Ordynacja podatkowa. Komentarz, LEX - stan na 2023r.;
2. A. Melezini (red.), M. Ciecierski, T. Kaczyński, T. Nowak, K. Teszner, D. Zalewski, Ordynacja podatkowa. Wzory pism z komentarzem, Warszawa 2020
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: