Indywidualne prawo pracy 330-SPPU-1IPR
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia przedmiotu
Wymagania (lista przedmiotów)
Założenia (lista przedmiotów)
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Słuchacze potrafią prawidłowo zidentyfikować strony stosunku pracy. Wiedzą, jakie są formy i warunki formalne nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, a także jego wygaśnięcia. Znają skutki prawne wad oświadczenia woli podczas nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, a także roszczenia przysługujące w tym obszarze zarówno pracownikowi, jaki i pracodawcy. Słuchacze rozumieją na czym polegają obowiązki stron stosunku pracy i jakie są konsekwencje ich naruszenia. Uczestnicy zajęć znają zasady organizacji czasu pracy, w tym systemy, rozkłady czasu pracy oraz okresy rozliczeniowe. Wiedzą na czym polega praca w godzinach nadliczbowych. Znają warunki jej dopuszczalności o reguły rozliczania i rekompensaty.
Kryteria oceniania
Zasadniczym kryterium oceny jest udział w zajęciach oraz aktywne w nich uczestniczenie. Zajęcia zostały zakończone testem zaliczeniowym, który stanowił podstawę do wystawienia ocen.
Literatura
Spotkania ze Słuchaczami sprowadzają się przede wszystkim do analizy i komentowania obowiązujących norm prawa pracy. Podstawowymi zbiorami przepisów są więc ustawa Kodeks pracy oraz liczne pragmatyki służbowe, jak również ważne akty wykonawcze. W obszarach regulacji kontrowersyjnych i niejasnych prezentowane jest orzecznictwo SN oraz TSUE, wskazujące różne drogi interpretacji i praktycznego zastosowania przepisów prawa. W czasie zajęć najczęściej odwoływano się do komentarza do Kodeksu pracy pod redakcją prof. Kazimierza Jaśkowskiego i prof. Elizy Maniewskiej - LEX/el. 2024 - komentarz, stan prawny: 24 kwietnia 2024 r
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: