Psycholingwistyka 340-LS1-1PLI
Celem zajęć jest kształcenie umiejętności analizowana zjawisk psycholingwistycznych towarzyszących akwizycji i nauce języka oraz posługiwania się językami przez osoby jedno-, dwu- i wielojęzyczne.
Treści programowe obejmują następujące zjawiska: psycholingwistyka jako nauka wśród innych dyscyplin naukowych, język(i) i mózg, psycholingwistyczne procesy recepcji i produkcji językowej, psycholingwistyczne procesy uczenia się i przyswajania języków, wpływy międzyjęzykowe, przyswajanie języków przez dzieci i przez osoby dorosłe, jednojęzyczność, dwujęzyczność, wielojęzyczność, wczesna dwu-/wielojęzyczność, zaburzenia językowe, komunikacja werbalna, parawerbalna i niewerbalna, język, myśli i emocje, język i kultura, metodologia badań psycholingwistycznych, przykładowe badania psycholingwistyczne, dydaktyczne implikacje badań psycholingwistycznych i ich wykorzystanie w działalności dydaktycznej.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia przedmiotu
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
KP6_WG1, KP6_WG3, KP6_WG9, KP6_UW3, KP6_UW6, KP6_KK1
Kryteria oceniania
Warunkiem otrzymania zaliczenia z przedmiotu (ocena) jest aktywna obecność na zajęciach. Nie przewiduje się terminów poprawkowych.
Przypadki studentów, którzy z poważnych przyczyn nie będą mogli uczestniczyć w testach będą rozpatrywane indywidualnie.
Obecność na zajęciach jest obowiązkowa. Dopuszcza się jedną nieobecność w semestrze, każda kolejna musi być odrobiona na
konsultacjach.
Na zaliczenie składają się: obecność i aktywny udział w zajęciach, referat i prezentacja na wybrany temat
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: