Seminarium - Prawo administracyjne 370-AN2-2SEMPAD
Profil studiów: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarne
Rodzaj przedmiotu: obowiązkowy
Dziedzina i dyscyplina nauki: nauki społeczne i nauki prawne
Rak studiów: III/ semestr: V i VI
Wymagania wstępne: brak
Liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć - 30 godzin seminarium (w tym 9 godz. zdalnych synchronicznych i 6 godz. zdalnych asynchronicznych).
Metody dydaktyczne: seminarium, konsultacje, konsultacje prowadzone w grupie lub – w zależności od postępów prac studentów – indywidualnie, również on - line (zdalnie)
Punkty ECTS - 7 pkt
Bilans nakładu pracy studenta udział w seminariach 30 godz. - całość prowadzona w formie zajęć bezpośrednich lub zdalnych w czasie rzeczywistym w zależności od sytuacji pandemicznej) przygotowanie do zajęć 75 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami 85 godz., łącznie 190 godz., co odpowiada 7 pkt ECTS.
Wskaźniki ilościowe - nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 100 godzin, co odpowiada 4,0 pkt ECTS oraz nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela 75 godz., co odpowiada 3,0 pkt ECTS.
W cyklu 2022:
Profil studiów: ogólnoakademicki |
W cyklu 2023:
Profil studiów: ogólnoakademicki |
W cyklu 2024:
Profil studiów: ogólnoakademicki |
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2024: | W cyklu 2022: | W cyklu 2023: |
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia przedmiotu
W cyklu 2024: mieszany: w sali i zdalnie | Ogólnie: w sali mieszany: w sali i zdalnie | W cyklu 2022: mieszany: w sali i zdalnie | W cyklu 2023: mieszany: w sali i zdalnie |
Efekty kształcenia
KP7_WG5 absolwent zna główne tendencje rozwojowe prawa administracyjnego
(materialnego, ustrojowego i procesowego) związanego z leśnictwem
KP7_WK1 absolwent zna fundamentalne dylematy współczesnej cywilizacji w zakresie dotyczącym prawa administracyjnego odnoszącego się do leśnictwa (materialnego, ustrojowego i procesowego)
oraz przedmiotu działania administracji publicznej
KP7_UU2 absolwent potrafi ukierunkowywać innych w zakresie samodzielnego
planowania i realizowania własnego uczenia się przez całe życie
KP7_KK3 absolwent jest gotów do zasięgania opinii ekspertów w przypadku trudności z samodzielnym rozwiązaniem problemu z zakresu prawa administracji publicznej
weryfikacja wszystkich efektów uczenia się - przygotowanie pracy magisterskiej
sposób weryfikacji wszystkich efektów: ocena wykonania zadań w ramach e-learningu, ocena pracy dyplomowej
Kryteria oceniania
Obserwacja ciągła podczas zajęć, ocena aktywności na zajęciach e-learningowych, zaliczenie na ocenę po przedstawieniu problemu naukowego w formie pisemnej (lub przesłanej elektronicznie) oraz uzasadnieniu wyboru tematu pracy magisterskiej)
W zależności od obowiązujących regulacji, zastrzega się możliwość przeprowadzenia zaliczenia końcowego lub egzaminu końcowego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Literatura
A. Pułło, Prace magisterskie i licencjackie. Wskazówki dla studentów, Warszawa 2000 S. Urban, W. Ładoński, Jak napisać dobrą pracę magisterską, Wrocław 2003
B. Wierzbicki, (red.). Praca magisterska – od irytacji do satysfakcji, Białystok 2001
E. Babbie, Podstawy badań społecznych, Warszawa 2013
W cyklu 2023:
Literatura nieograniczona, związana z problematyką seminarium. A. Pułło, Prace magisterskie i licencjackie. Wskazówki dla studentów, Warszawa 2000 S. Urban, W. Ładoński, Jak napisać dobrą pracę magisterską, Wrocław 2003 |
W cyklu 2024:
Literatura nieograniczona, związana z problematyką seminarium. A. Pułło, Prace magisterskie i licencjackie. Wskazówki dla studentów, Warszawa 2000 S. Urban, W. Ładoński, Jak napisać dobrą pracę magisterską, Wrocław 2003 |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: