Proseminarium - Prawo przedsiębiorców 370-AS1-2PROPR
Profil studiów: ogólnoakademicki.
Forma studiów: stacjonarna.
Rodzaj przedmiotu: proseminarium.
Dziedzina i dyscyplina nauki: nauki społeczne i nauki prawne.
Rok studiów/semestr: rok II/semestr IV.
Wymagania wstępne: brak.
Liczba godzin dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć: 30 godz. proseminarium.
Metody dydaktyczne: proseminarium i konsultacje.
Punkty ECTS: 2.
Bilans nakładu pracy studenta: udział w zajęciach 30 godz., przygotowanie do zajęć 10 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami 10 godz. Razem: 50 godzin, co odpowiada 2 pkt ECTS.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza, absolwent zna i rozumie:
- KP6_WK1 - fundamentalne dylematy współczesnej cywilizacji w zakresie dotyczącym prawa administracyjnego (materialnego, ustrojowego i procesowego)
oraz funkcjonowania administracji publicznej
Umiejętności, absolwent potrafi:
- KP6_UW1 - wykorzystywać posiadaną wiedzę - formułować i rozwiązywać złożone i nietypowe problemy oraz innowacyjne wykonywać zadania w warunkach nie w pełni przewidywalnych przez właściwy dobór źródeł prawnych z zakresu prawa administracyjnego (aktów prawnych, dorobku doktryny i orzecznictwa sądowo administracyjnego) i informacji z nich pochodzących, dokonywanie oceny, krytycznej analizy i syntezy tych informacji
- KP6_UK2 - brać udział w debacie w obszarach tematycznych związanych z administracją publiczną i regulowanych przez prawo administracyjne – przedstawiać i oceniać różne opinie i stanowiska oraz dyskutować o nich
Kompetencje społeczne, absolwent jest gotów do:
- KP6_KK3 - zasięgania opinii ekspertów w przypadku trudności z samodzielnym rozwiązaniem problemu z zakresu prawa administracyjnego (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania administracji publicznej
Kryteria oceniania
Proseminarium: zaliczenie pisemne/ustne, zaliczenie na ocenę, ocenianie ciągłe (w tym aktywność w trakcie zajęć), a także ocena aktywności na zajęciach e-learningowych.
Warunkiem zaliczenia proseminarium jest wybór tematu pracy dyplomowej oraz zapoznanie się z zasadami pisania teksów naukowych.
W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej zastrzega się możliwość przeprowadzenia zaliczenia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Literatura
1. Kosikowski C., Publiczne prawo gospodarcze Polski i Unii Europejskiej, Warszawa 2010 (wyd. IV zm. i popr.), wyd. Lexis Nexis.
2. Etel M., Piszcz A., Stachurski W., Sieńczyło-Chlabicz J., Żukowska A., Nowikowska M. pod inspiracją naukową C. Kosikowskiego, Publiczne prawo gospodarcze. Ćwiczenia, Warszawa 2010 (wyd. II), wyd. Lexis Nexis (oraz wskazana tam literatura).
3. Etel M., Prawo przedsiębiorców. Przegląd problematyki, Białystok 2020, wyd. Temida 2.
3. Ruśkowski E. (red.), Prace licencjackie i magisterskie z finansów publicznych i prawa podatkowego, Siedlce 2002.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: