Alternatywy kary pozbawienia wolności 370-KN2-2AKP
Profil studiów : ogólnoakademicki.
Forma: studia niestacjonarne.
Rodzaj przedmiotu: fakultatywny
Dziedzina i dyscyplina nauki: nauki społeczne i nauki prawne.
Rok studiów/sem: II/ IV.
Wymagania wstępne: brak.
Liczba godz. zajęć dydaktycznych: 16 godz. wykład (5 godz. zdalnie synchronicznie, 3 godz. zdalnie asynchronicznie)
Metody dydaktyczne: Wykład klasyczny (w sali i zdalnie synchronicznie), dyskusja, konsultacje, zajęcia zdalne asynchroniczne.
Punkty ECTS: 3
Bilans nakładu pracy studenta: udział w zajęciach 16 godz. (5 godz. zdalnie synchronicznie, 3 godz. zdalnie asynchronicznie), przygotowanie do zajęć i egzaminu 37,5 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami 23,5 godz., egzamin 1 godz. Razem godz. 75 godz., co odpowiada 3 pkt. ECTS.
Wskaźniki ilościowe: nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 37,5 godz., co odpowiada 1,5 pkt. ECTS oraz nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela 37,5 godz., co odpowiada 1,5 pkt. ECTS.
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2022: | W cyklu 2023: |
Efekty kształcenia
WIEDZA, absolwent zna i rozumie:
- KP7_WK3, w pogłębionym stopniu dylematy związane z instrumentami reakcji prawnej zarówno wobec sprawców, jak i ofiar przestępstw, a także sposobami reagowania na wyzwania globalne i regionalne w zakresie przestępczości,
- KP7_WK4, w pogłębionym stopniu aspekty ekonomiczne, prawne, organizacyjne i etyczne związane z funkcjonowaniem podmiotów sektora publicznego i prywatnego, międzynarodowych lub organizacji społecznych na rzecz bezpieczeństwa publicznego,
UMIEJĘTNOŚCI, absolwent potrafi:
- KP7_UK2, prowadzić debatę dotyczącą relacji między intensywnością negatywnych zjawisk społecznych a adekwatnością przedsięwzięć organizacyjno-prawnych podejmowanych przez podmioty sektora publicznego i prywatnego,
- KP7_UU1, samodzielnie planować i realizować własne uczenie się przez całe życie i ukierunkowywać innych w tym zakresie.
Kryteria oceniania
Zaliczenie na ocenę w formie pisemnej - 5 pytań otwartych. Skala ocen standardowa (2-5). Aby zaliczyć student musi w pełni odpowiedzieć minimum na 3 pytania.
W zależności od obowiązujących regulacji, zastrzega się możliwość przeprowadzenia zaliczenia końcowego lub egzaminu końcowego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Literatura
Alternatywy pozbawienia wolności w polskiej polityce karnej, red. nauk. J. Jakubowska-Hara, J. Skupiński, Warszawa 2009
Nauka o karze. Sądowy wymiar kary. System Prawa Karnego. Tom 5, T. Kaczmarek, Warszawa 2017
Kary i inne środki reakcji prawnokarnej. System Prawa Karnego. Tom 6, red. M. Melezini, Warszawa 2017
L. Gardocki, Prawo karne, Warszawa 2019.
A. Marek, V. Konarska-Wrzosek, Prawo karne, Warszawa 2019
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: