Proseminarium - System bezpieczeństwa narodowego RP 370-WN2-1PROMO
Profil studiów - ogólnoakademicki
Forma studiów –stacjonarne
Rodzaj przedmiotu – proseminarium magisterskie
Dziedzina i dyscyplina nauki – nauki społeczne/ nauki prawne
Rok studiów/semestr – II/IV
Wymagania wstępne – Wiedza o państwie i prawie, Teoria bezpieczeństwa i prawa, System i strategia bezpieczeństwa narodowego RP.
Liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć – 16 godz. proseminarium
Metody dydaktyczne – metoda konwersatoryjna, konsultacje.
Punkty ECTS – 4
Bilans nakładu pracy studenta - udział w zajęciach 16 godz., przygotowanie do zajęć i skonstruowanie koncepcji pracy 50 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami 34 godz., Razem: 100 godz., co odpowiada 4 pkt ECTS.
Wskaźniki ilościowe - nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 50 godzin, co odpowiada 2,0 pkt ECTS oraz nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela 50 godz., co odpowiada 2,0 pkt ECTS.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia przedmiotu
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza. Absolwent zna i rozumie:
KA7_WG5 główne tendencje rozwojowe bezpieczeństwa oraz prawa (materialnego, ustrojowego i procesowego) związanego z obszarem bezpieczeństwo
Umiejętności. Absolwent potrafi:
KA7_UW3 wykorzystywać posiadaną wiedzę – formułować i rozwiązywać złożone i nietypowe problemy oraz innowacyjnie wykonywać zadania w nieprzewidywalnych warunkach przez:
– przystosowanie istniejących lub opracowanie nowych metod i narzędzi
KA7_UK2 prowadzić debatę w zakresie kwestii związanych z problemami i prawem (materialnym, ustrojowym i procesowym) obowiązującym w obszarze bezpieczeństwo
Kompetencje społeczne. Absolwent jest gotów do:
KA7_KK1 krytycznej oceny prezentowanych zagadnień problemowych z zakresu prawa związanego z obszarem bezpieczeństwo (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania organów i sądów realizujących zadania z obszaru bezpieczeństwo
Sposoby weryfikacji efektów kształcenia:
Ocena postępów magistranta w zakresie opanowania techniki pisania pracy dyplomowej oraz zaawansowania przygotowywanej pracy.
Kryteria oceniania
Zaliczenie na podstawie oceny postępów studenta w zakresie opanowania techniki pisania pracy magisterskiej oraz zaawansowania przygotowywanej pracy (uzgodnienie tematu, przygotowanie planu pracy, zebranie literatury, przygotowanie fragmentu pracy).
Literatura
1. R. Zenderowski, Technika pisania prac magisterskich i licencjackich, wyd. X, CEDEWU, Warszawa 2018
2. A. Pułło, Prace magisterskie i licencjackie, wyd. 4 zmienione, LexisNexis, Warszawa 2018
3. Wstępna literatura przedmiotowa związana z wybranym tematem pracy.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: