Inspekcje 370-WN2-2RR
Profil studiów - ogólnoakademicki.
Forma studiów – niestacjonarne.
Rodzaj przedmiotu – fakultatywny.
Dziedzina nauk społecznych, dyscyplina nauki prawne.
Rok studiów/sem. - rok 2/sem. 2.
Wymagania wstępne - brak.
Liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć –15 godzin konwersatorium (w tym 7 godz. e-learningu). Metody dydaktyczne – konwersatorium, konsultacje.
Punkty ECTS – 4.
Bilans nakładu pracy studenta - udział w zajęciach 15 godz. (w tym 7 godz. e-learningu), przygotowanie do zajęć i zaliczenia 50 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami 50 godz. Razem: 100 godz., co odpowiada 4 pkt ECTS
Wskaźniki ilościowe - nakład pracy studenta związany wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 50 godz., co odpowiada 2 pkt ECTS oraz nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela 50 godz., co odpowiada 2 pkt ECTS.
Rodzaj przedmiotu
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza. Student zna:
- prawne uwarunkowania działalności zawodowej w sektorze powiązanym z bezpieczeństwem KA7_WK2.
Umiejętności. Student potrafi:
- komunikować się na tematy związane z prawem związanym z obszarem bezpieczeństwo, a w szczególności dotyczącym funkcjonowania inspekcji w Polsce KA7_UK1;
- kierować pracą zespołu KA7_UO1.
Kompetencje. Student jest gotów do:
- odpowiedzialnego pełnienia roli zawodowej z uwzględnieniem zmieniających się potrzeb społecznych związanych z funkcjonowaniem podmiotów (organów) związanych z obszarem bezpieczeństwo, w tym m. in. rozwijania dorobku zawodu urzędnika zajmującego się problematyką bezpieczeństwa KA7_KR.
Kryteria oceniania
Zaliczenie pisemne z uwzględnieniem wykonania zadań w e-learningu.
W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej zastrzega się możliwość przeprowadzenia zaliczenia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w tym testu.
Literatura
W. Radecki, D. Danecka, Inspekcja Ochrony Środowiska. Komentarz, Warszawa 2020
Kaleta J., Kryczka S., Pietruszyńska K., Sokołowska A., Tomczyk A., Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w firmie, Warszawa 2016 Antolak-Szymanski K., Niedziński T.., Ustawa o Państwowej Inspekcji Pracy : komentarz, Warszawa 2016
Krekora M., Świerczyński M. Traple E.,Prawo farmaceutyczne, Warszawa 2019
Seweryn M., Funkcjonowanie Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Historia, rozwój, wyzwania, ,,Zdrowie Publiczne i Zarządzanie" 2015, nr 2.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: