Seminarium - Etyka zawodowa funkcjonariuszy służb mundurowych 370-WN2-2SEMMN
Forma studiów – niestacjonarne.
Rodzaj przedmiotu – obowiązkowe seminarium magisterskie.
Dziedzina i dyscyplina nauki - nauki społeczne i nauki prawne.
Rok studiów/semestr – rok II/sem. III i IV.
Wymagania wstępne – brak.
Liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć – 30 godziny seminarium (w tym 20 godz. zdalnych synchronicznych).
Metody dydaktyczne – dyskusja moderowana, konsultacje.
Punkty ECTS – 6.
Bilans nakładu pracy studenta – udział w zajęciach 30 godzin seminarium (w tym 18 godz. zdalnych synchronicznych), przygotowanie do zajęć i zaliczenia 75 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami 60 godz. Razem: 150 godzin, co odpowiada 6 pkt ECTS.
Wskaźniki ilościowe – nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 75 godzin, co odpowiada 3,0 pkt ECTS oraz nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela 75 godz., co odpowiada 3,0 pkt ECTS.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza, absolwent zna i rozumie:
- główne tendencje rozwojowe bezpieczeństwa oraz prawa (materialnego, ustrojowego i procesowego) związanego z obszarem bezpieczeństwo - KA7_WG5.
Umiejętności, absolwent potrafi:
- wykorzystywać posiadaną wiedzę – formułować i rozwiązywać złożone i nietypowe problemy oraz innowacyjnie wykonywać zadania w nieprzewidywalnych warunkach przez przystosowanie istniejących lub opracowanie nowych metod i narzędzi - KA7_UW3,
- prowadzić debatę w zakresie kwestii związanych z problemami i prawem (materialnym, ustrojowym
i procesowym) obowiązującym w obszarze bezpieczeństwo - KA7_UK2.
KOMPETENCJE SPOŁECZNE, absolwent jest gotów do:
- krytycznej oceny prezentowanych zagadnień problemowych z zakresu prawa związanego z obszarem bezpieczeństwo (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania organów i sądów realizujących zadania z obszaru bezpieczeństwo - KA7_KK1.
Kryteria oceniania
Zaliczenie seminarium na podstawie pracy magisterskiej przygotowanej przez studenta, zatwierdzonej przez promotora i złożonej w APD.
Na ocenę końcową wpływ ma terminowe oddawanie poszczególnych części pracy oraz ocena aktywności i wkładu studenta w przygotowanie do zajęć i napisanie pracy dyplomowej.
Literatura
L. Kozioł, Z. Muszyński, Kompendium wiedzy o technice przygotowywania pracy dyplomowej, Toruń 2008,
A. Pułło, Prace magisterskie i licencjackie: wskazówki dla studentów, Warszawa 2006,
R. Zenderowski, Praca magisterska. Jak pisać i obronić? Wskazówki metodologiczne, Warszawa 2004,
B. Wierzbicki (red.), Praca magisterska od irytacji do satysfakcji, Białystok 2001.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: