Proseminarium – Zwalczanie przestępczości 370-WS1-2PROHD
Profil studiów - ogólnoakademicki.
Forma studiów - stacjonarne.
Rodzaj przedmiotu - proseminaria licencjackie.
Dziedzina nauk społecznych, dyscyplina nauki prawne
Rok studiów/sem. - rok II/sem. IV.
Wymagania wstępne - brak.
Liczba godzin dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć - 30 godz. proseminarium (w tym 14 godz. zdalnie asynchronicznie).
Metody dydaktyczne - metoda seminaryjna, metoda heurystyczna, metoda problemowa, dyskusja moderowana (w ramach konsultacji), metoda pokazu (w ramach zajęć zdalnych asynchronicznych).
Punkty ECTS - 4.
Bilans nakładu pracy studenta - udział w zajęciach 30 godz. proseminarium (w tym 14 godz. zdalnie asynchronicznie), przygotowanie do zajęć 50 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami 34 godz. Razem: 100 godzin, co odpowiada 4 pkt ECTS
Wskaźniki ilościowe - nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 50 godz., co odpowiada 2 pkt ECTS oraz nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela 50 godz., co odpowiada 2 pkt ECTS.
Rodzaj przedmiotu
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2024: | W cyklu 2022: |
Efekty kształcenia
WIEDZA, absolwent zna i rozumie:
KA6_WG2 - w zaawansowanym stopniu zasady, instrumenty i terminologię nauk prawnych, w szczególności w obszarze prawa związanego z bezpieczeństwem (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz funkcjonowania podmiotów związanych z zapewnieniem i ochroną bezpieczeństwa.
KA6_WK2 - podstawowe ekonomiczne, prawne, etyczne i inne uwarunkowania działalności zawodowej w sektorze związanym z zapewnieniem i ochroną bezpieczeństwa
UMIEJĘTNOŚCI, absolwent potrafi:
KA6_UW1 - wykorzystywać posiadaną wiedzę – formułować i rozwiązywać złożone i nietypowe problemy oraz innowacyjnie wykonywać zadania w warunkach nie w pełni przewidywalnych przez: – właściwy dobór źródeł pranych z zakresu prawa administracyjnego (aktów prawnych, dorobku doktryny i orzecznictwa organów i sądów działających w obszarze bezpieczeństwo) i informacji z nich pochodzących, dokonywanie oceny, krytycznej analizy i syntezy tych informacji.
KA6_UK1 - komunikować się z użyciem specjalistycznej terminologii z zakresu prawa regulującego obszar bezpieczeństwo (materialnego, ustrojowego i procesowego) powiązanej z funkcjonowaniem podmiotów związanych z zapewnieniem i ochroną bezpieczeństwa.
KOMPETENCJE SPOŁECZNE, absolwent jest gotów do:
KA6_KK2 - uznawania znaczenia nabytej wiedzy w rozwiązywaniu problemów poznawczych z zakresu prawa związanego z obszarem bezpieczeństwo (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania podmiotów
(organów i sadów) realizujących kompetencje z obszaru bezpieczeństwo.
Kryteria oceniania
Do zaliczenia proseminarium konieczne jest przygotowanie finalnego planu pracy licencjackiej wraz z podstawową literaturą przedmiotu, przygotowanego zgodnie ze Wskazówkami dotyczącymi pisania prac dyplomowych w Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii i jego omówienie.
Udział w proseminarium jest obowiązkowy.
W zależności od obowiązujących regulacji, zastrzega się możliwość przeprowadzenia zaliczenia końcowego lub egzaminu końcowego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Literatura
E. W. Pływaczewski, S. Redo, E. M. Guzik-Makaruk, K. Laskowska, W. Filipkowski, E. Glińska, E. Jurgielewicz-Delegacz, M. Perkowska, Kryminologia, WoltesKluwer, Warszawa 2019.
Ch. Frankfort-Nachmias, D. Nachmias, Metody badawcze w naukach społecznych, Poznań 2001
E. Babie, Badania społeczne w praktyce, Warszawa 2004,
J. Szumski, Wstęp do badań i technik badań społecznych, Kraków 1999,
R. Zenderowski, Praca magisterska. Jak pisać i obronić? Wskazówki metodologiczne, Warszawa
S. Urban, W. Ładoński, Jak napisać dobrą pracę magisterską, Wrocław 2003
K. Wójcik, Piszę pracę magisterską. Poradnik dla autorów akademickich prac promocyjnych (licencjackich, magisterskich, doktorskich), Warszawa 2002
J. Boć, Jak pisać pracę magisterską, Wrocław 2001
B. Wierzbicki (red.) Praca magisterska - od irytacji do satysfakcji, Białystok 2001
J. Majchrzak, T. Mendel, Metoda pisania prac magisterskich i dyplomowych, Poznań 1999
Wskazówki dotyczące pisania prac magisterskich w Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: