Krajowa administracja skarbowa 370-WS2-2RW
Profil studiów - ogólnoakademicki.
Forma studiów – stacjonarne
Rodzaj przedmiotu – specjalizacyjny
Dziedzina nauk społecznych, dyscyplina nauki prawne.
Rok studiów/sem. - rok II/sem.2
Wymagania wstępne - brak
Liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć – 20 godzin konwersatorium (w tym 10 godz. zdalne asynchroniczne w ramach e-learningu).
Metody dydaktyczne – wykład konwersatoryjny, ćwiczenia, konsultacje.
Punkty ECTS – 4.
Bilans nakładu pracy studenta – udział w zajęciach 20 godz. (w tym 10 godz. zdalnych asynchronicznych ), przygotowanie do zajęć i egzaminu 50 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami 39 godz., zaliczenie 1 godz. Razem: 100 godzin, co odpowiada 4 pkt ECTS.
Wskaźniki ilościowe – nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 50 godzin, co odpowiada 2,0 pkt ECTS oraz nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela 50 godz., co odpowiada 2,0 pkt ECTS
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia przedmiotu
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
KA7_WK2 - zna i rozumie ekonomiczne, prawne, etyczne i inne uwarunkowania
działalności zawodowej w sektorze powiązanym z bezpieczeństwem
KA7_UW1 - potrafi wykorzystywać posiadaną wiedzę – formułować i rozwiązywać złożone i nietypowe problemy oraz innowacyjnie wykonywać zadania w nieprzewidywalnych warunkach przez:
– właściwy dobór źródeł nauki i prawa związanego z obszarem bezpieczeństwo (aktów normatywnych, poglądów doktryny, orzecznictwa sądowego) i informacji z nich pochodzących, dokonywanie oceny, krytycznej analizy, syntezy, twórczej interpretacji i prezentacji tych
informacji
KA7_KK2 - jest gotów do uznawania znaczenia nabytej wiedzy w rozwiązywaniu
problemów poznawczych z zakresu prawa związanego z obszarem bezpieczeństwo (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania organów i sądów realizujących zadania z obszaru bezpieczeństwo
KA7_KR1 - jest gotów do odpowiedzialnego pełnienia roli zawodowej
z uwzględnieniem zmieniających się potrzeb społecznych związanych z funkcjonowaniem podmiotów (sądów, organów, funkcjonariuszy) związanych z obszarem bezpieczeństwo, w tym:
− rozwijania dorobku zawodu urzędnika zajmującego się problematyką bezpieczeństwa (w tym przepisami prawa obowiązującego w tym obszarze), funkcjonariusza publicznego,
− podtrzymywania etosu zawodu urzędnika, funkcjonariusza publicznego,
− przestrzegania i rozwijania zasad etyki zawodowej urzędnika, funkcjonariusza publicznego oraz działania na rzecz przestrzegania tych zasad
Kryteria oceniania
Zaliczenie pisemne konwersatorium - warunkiem zaliczenia przedmiotu jest uzyskanie 50 % prawidłowych odpowiedzi z testu końcowego.
Ocena uzyskana z testu końcowego równoznaczna jest z oceną z zaliczenia, przy czym uzyskanie ponad 70% punktów za realizację zadań e-learningowych podnosi pozytywną ocenę końcową o 0,5 stopnia.
W zależności od obowiązujących regulacji, zastrzega się możliwość przeprowadzenia zaliczenia końcowego lub egzaminu końcowego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Literatura
Literatura podstawowa:
1. Krajowa Administracja Skarbowa. Komentarz (red nauk. A. Melezini, K. Teszner), Warszawa 2018
2. Ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej. Komentarz (red.nauk. L. Bielecki, A. Gorgol) Warszawa 2018
Literatura uzupełniająca:
1. M. Łoboda, D. Strzelec, Kontrola przestrzegania przepisów prawa podatkowego, Warszawa 2017
2. K. Różycki, Kontrola celno-skarbowa. Komentarz, wyd. II, Lex/el 2019
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: