Służby, inspekcje i straże 370-AS1-1SIS
Profil studiów - ogólnoakademicki.
Forma studiów – stacjonarne
Rodzaj przedmiotu – fakultatywny
Dziedzina nauk społecznych, dyscyplina nauki prawne.
Rok studiów/sem. - rok 1 / sem. letni
Wymagania wstępne - brak
Liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć – 30 godzin konwersatorium (w tym 15 zdalnie asynchronicznie).
Metody dydaktyczne – konwersatorium
Punkty ECTS – 3
Bilans nakładu pracy studenta – udział w zajęciach 30 godz. (w tym 15 godz. zdalnie asynchronicznie), przygotowanie do zajęć 37,5 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami 22,5 godz.
Razem: 75 godzin, co odpowiada 3 pkt ECTS.
Wskaźniki ilościowe – nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 37,5 godzin, co odpowiada 1,5 pkt ECTS oraz nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela 37,5 godz., co odpowiada 1,5 pkt ECTS.
Rodzaj przedmiotu
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
WIEDZA
KP6_WG1 - absolwent zna i rozumie w zaawansowanym stopniu zasady i instytucje prawa administracyjnego i administracji publicznej
UMIEJĘTNOŚCI:
KP6_UO1 - absolwent potrafi planować i organizować pracę indywidualną oraz w ramach udziału w zespole w zakresie analizy problematyki administracji publicznej
KOMPETENCJE SPOŁECZNE
KP6_KO1 - absolwent jest gotów do wypełniania zobowiązań społecznych, współorganizowania działalności na rzecz środowiska społecznego podejmując czynności w obszarze problematyki prawa administracyjnego (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania administracji publicznej
KP6_KO2 - absolwent jest gotów do inicjowania działań na rzecz interesu publicznego podejmując czynności w obszarze administracji publicznej
Kryteria oceniania
Obserwacja ciągła na zajęciach, praca w grupie, ocena aktywności na zajęciach e-learningowych, zaliczenie ustne lub pisemne.
W zależności od obowiązujących regulacji zastrzega się możliwość przeprowadzenia egzaminu końcowego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Literatura
W. Nowak, M. Nowak, Zarys teorii bezpieczeństwa narodowego, Difin 2011,
A. Wawrzusiszyn, Wybrane problemy transgranicznego bezpieczeństwa Polski, Difin 2012,
M. Wierzbowski (red.), Prawo administracyjne, LexisNexis 2011.
B. Wiśniewski, Z. Piątek, Współczesny wymiar funkcjonowania straży granicznej, Wydawnictwo AON 2006
M. Paździor, B. Szmulik, Instytucje bezpieczeństwa narodowego, C.H. Beck, 2012,
J. Boć (red.), Prawo administracyjne, Kolonia Limited 2011.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: