Ustroje wybranych państw Unii Europejskiej 370-AS2-1AC
Profil studiów: ogólnouniwersytecki.
Forma studiów: stacjonarne.
Rodzaj przedmiotu: fakultatywny.
Dziedzina nauk społecznych, dyscyplina nauk prawnych.
Rok studiów/sem.: I rok studiów drugiego stopnia/sem. 2.
Wstępne wymagania: brak.
Liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć: 27 godz. wykładu.
Metody dydaktyczne: wykład klasyczny (metoda problemowa, metoda heurystyczna).
Punkty ECTS: 4 pkt.
Bilans nakładu pracy studenta: udział w zajęciach: 27 godz.; przygotowanie do zajęć i zaliczenia: 50 godz.; udział w konsultacjach związanych z zajęciami: 23 godz. Razem: 100 godz., co odpowiada 4 pkt ECTS.
Wskaźniki ilościowe: nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela: 50 godz., co odpowiada 4 pkt ECTS; nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela: 50 godz., co odpowiada 4 pkt ECTS.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
W zakresie wiedzy absolwent zna i rozumie wybrane zagadnienia z zakresu zaawansowanej wiedzy szczegółowej dotyczące prawa administracyjnego (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania administracji publicznej (KP7_WG4).
W zakresie umiejętności absolwent potrafi formułować i testować hipotezy związane z prostymi problemami badawczymi z zakresu prawa administracyjnego (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania administracji publicznej (KP7_UW4).
W zakresie kompetencji społecznych absolwent jest gotów do uznawania znaczenia nabytej wiedzy w rozwiązywania problemów poznawczych z zakresu prawa administracyjnego (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania administracji publicznej (KP7_KK2).
Kryteria oceniania
Zaliczenie końcowe na koniec semestru w formie pisemnej (test i pytania otwarte).
W zależności od obowiązujących regulacji, zastrzega się możliwość przeprowadzenia zaliczenia końcowego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Literatura
Literatura podstawowa:
- S. Bożyk (red.), Ustroje konstytucyjne wybranych państw europejskich, Temida 2, Białystok 2022;
Literatura dodakowa:
- B. Banaszak, Porównawcze prawo konstytucyjne współczesnych państw demokratycznych, Wolters Kluwer Polska, Warszawa 2007;
- P. Sarnecki, Ustroje konstytucyjne państw współczesnych, Wolters Kluwer Polska, Warszawa 2008.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: