Proseminarium - Prawo konstytucyjne 370-AS2-1PROKP
Profil studiów - ogólnoakademicki
Forma studiów – stacjonarne
Rodzaj przedmiotu – obowiązkowy
Dziedzina nauk społecznych, dyscyplina nauki prawne
Rok studiów/sem. - rok I/sem. 2
Wymagania wstępne -
Liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć – 30 godzin proseminarium (w tym 15 godz. e-learningu)
Techniki i metody dydaktyczne – proseminarium, e-learning, konsultacje; dyskusja moderowana.
Punkty ECTS – 4
Bilans nakładu pracy studenta – udział w zajęciach 30 godz. (w tym 15 godz. e-learningu), przygotowanie do zajęć i zaliczenia 50 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami 35 godz. Razem: 100 godzin, co odpowiada 4 pkt ECTS.
Wskaźniki ilościowe: nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 50 godz., co odpowiada 2 pkt ECTS oraz nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela 50 godz., co odpowiada 2 pkt ECTS.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Absolwent zna i rozumie:
- główne tendencje rozwojowe prawa administracyjnego ustrojowego (KP7_WG5);
- fundamentalne dylematy współczesnej cywilizacji w zakresie dotyczącym prawa administracyjnego ustrojowego oraz przedmiotu działania administracji publicznej (KP7_WK1).
Absolwent potrafi:
- ukierunkowywać innych w zakresie samodzielnego planowania i realizowania własnego uczenia się przez całe życie (KP7_UU2).
Absolwent jest gotów do:
- krytycznej oceny prezentowanych zagadnień problemowych z zakresu prawa administracyjnego ustrojowego oraz przedmiotu działania administracji publicznej (KP7_KK3).
Kryteria oceniania
Warunkiem zaliczenia proseminarium jest wybór tematu pracy magisterskiej, przedstawienie struktury pracy oraz zapoznanie się z zasadami pisania teksów naukowych, w tym procedurą antyplagiatową.
Metoda oceny: zaliczenie pisemne lub ustne
Kryteria oceny: zaliczenie na ocenę, ocenianie ciągłe w tym ocena aktywności w trakcie zajęć, a także ocena aktywności i realizacji zadań na zajęciach e-learningowych. Dopuszczalna jest jedna nieobecność na zajęciach.
W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej zastrzega się możliwość przeprowadzenia zaliczenia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Literatura
1. S. Bożyk (red.), Prawo konstytucyjne, Białystok 2020
2. S. Bożyk (red.), Ustroje konstytucyjne wybranych państw europejskich, Białystok 2020
3. S. Bożyk, M. Grzybowski (red.), Systemy ustrojowe państw współczesnych, Białystok 2012
4. R. M. Małajny (red.), Polskie prawo konstytucyjne na tle porównawczym, Warszawa 2013
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: