Proseminarium - Prawo międzynarodowe publiczne 370-PS5-4PROPMP
Profil studiów: ogólnoakademicki.
Forma studiów: stacjonarne.
Rodzaj przedmiotu: proseminarium magisterskie.
Dziedzina i dyscyplina nauki: nauki społeczne i nauki prawne.
Rok studiów/semestr: rok IV/semestr VII.
Wymagania wstępne: brak.
Liczba godzin dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć: 26 godz. proseminarium (w tym 13 godz. w e-learningu).
Metody dydaktyczne: proseminarium, konsultacje, w tym z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość
Punkty ECTS: 4.
Bilans nakładu pracy studenta: udział w zajęciach 26 godz. (w tym 13 godz. w e-learningu), przygotowanie do zajęć i zaliczenia 50 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami 37 godz. Razem: 113 godzin, co odpowiada 4 pkt ECTS.
Wskaźniki ilościowe: nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 50 godz., co odpowiada 2 pkt ECTS oraz nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela 50 godz., co odpowiada 2 pkt ECTS.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
WIEDZA. Absolwent po ukończeniu studiów:
K_W08 - zna i rozumie terminologię właściwą dla poszczególnych dyscyplin prawa
K_W12 - zna metody i narzędzia, w tym techniki, pozyskiwania danych właściwych dla nauk prawnych, metody badawcze stosowane w naukach prawnych
K_W13 - zna i rozumie pojęcia i zasady z zakresu prawa własności intelektualnej; rozumie konieczność należytej ochrony własności intelektualnej i zarządzania jej zasobami
UMIEJĘTNOŚCI. Absolwent po ukończeniu studiów:
K_U04 - rozumie i potrafi dokonać samodzielnej analizy przyczyn i przebiegu zmian zachodzących w prawie; poddaje merytorycznej ocenie wybrane regulacje, wykorzystując metody badawcze stosowane w naukach prawnych
K_U06 - wykorzystuje zdobytą wiedzę do rozstrzygania dylematów prawnych, spraw niejednoznacznych interpretacyjnie; potrafi wskazać możliwe rozwiązania, z zachowaniem norm etycznych
K_U07 - potrafi prognozować zmiany w prawie, wykorzystując metody badawcze stosowane w naukach prawnych
K_U09 - posiada pogłębioną umiejętność przygotowywania wystąpień ustnych dotyczących materii prawnej oraz zagadnień z pogranicza prawa i wybranych innych dziedzin nauki, wykorzystując przy tym zdobytą wiedzę teoretyczną, korzystając z materiałów pozyskanych samodzielnie
KOMPETENCJE. Absolwent po ukończeniu studiów:
K_K03 - potrafi odpowiednio określić priorytety służące realizacji określonego przez siebie lub innych zadania
Sposoby weryfikacji efektów uczenia się:ustalenie tematu pracy magisterskiej, dyskusja na temat zasad pisania pracy magisterskiej (sposoby wspólne dla wszystkich efektów uczenia się).
Kryteria oceniania
Warunkiem dopuszczenia do końcowego zaliczenia proseminarium jest nieprzekroczenie limitu jednej nieobecności na zajęciach. W przypadku opuszczenia przez studenta (z jakiejkolwiek przyczyny) więcej jednych zajęć, jest on zobowiązany do odrobienia nieobecności poprzez odpowiedź ustną na dyżurze (stacjonarnym lub zdalnym) lub pisemną drogą mailową z zakresu przedmiotowego, który był omawiany na zajęciach. Odrabianie nieobecności powinno nastąpić w terminie do 2 tygodni od chwili ustania przyczyny nieobecności na zajęciach.
Warunkiem zaliczenia proseminarium jest ustalenie tematu pracy magisterskiej oraz zapoznanie się z zasadami pisania prac magisterskich. Skala ocen od 2 do 5.
W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej zastrzega się możliwość przeprowadzenia zaliczenia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Literatura
R. Zenderowski, Technika pisania prac magisterskich i licencjackich: poradnik, Warszawa 2017,
E. Babbie, Podstawy badań społecznych, Warszawa 2013,
J. Stelmach, B. Brożek, Metody prawnicze: logika, analiza, argumentacja, hermeneutyka, Kraków 2006,
J. Barcik, T. Srogosz, Prawo międzynarodowe publiczne, Warszawa 2017,
L. Antonowicz, Podręcznik prawa międzynarodowego, Warszawa 2015,
W. Góralczyk, S. Sawicki, Prawo międzynarodowe publiczne w zarysie, Warszawa 2017,
R. Bierzanek, J. Symonides, Prawo międzynarodowe publiczne, Warszawa 2016,
W. Czapliński, A. Wyrozumska, Prawo międzynarodowe publiczne. Zagadnienia systemowe, Warszawa 2014.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: