Orzecznictwo w sprawach podatkowych 370-TN1-2OSP
Profil studiów - ogólnoakademicki.
Forma studiów - niestacjonarne.
Rodzaj przedmiotu - obowiązkowy.
Dziedzina i dyscyplina nauki - nauki społeczne i nauki prawne.
Rok studiów rok II/sem. IV.
Wymagania wstępne - brak.
Liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć - 12 godzin Konwersatorium (w tym 6 godzin zajęć zdalnych synchronicznych).
Metody dydaktyczne - Konwersatorium, konsultacje.
Punkty ECTS - 4.
Bilans nakładu pracy studenta - udział w zajęciach 12 godz., przygotowanie do zajęć i zaliczenia 70 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami 18 godz., Razem: 100 godzin, co odpowiada 4 pkt ECTS.
Wskaźniki ilościowe - nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 30 godzin, co odpowiada 1.2 pkt ECTS oraz nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela 70 godz., co odpowiada 2.8 pkt ECTS.
W cyklu 2022:
Profil studiów - ogólnoakademicki. |
W cyklu 2023:
Profil studiów - ogólnoakademicki. |
W cyklu 2024:
Profil studiów - ogólnoakademicki. |
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza:
KA6_WG1 - absolwent zna i rozumie w zaawansowanym stopniu zasady i instytucje prawa związanego z obszarem podatków (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz działalności gospodarczej.
Umiejętności:
KA6_UW1- absolwent potrafi wykorzystywać posiadaną wiedzę – formułować i rozwiązywać złożone i nietypowe problemy oraz innowacyjnie wykonywać zadania w warunkach nie w pełni przewidywalnych przez właściwy dobór źródeł z zakresu prawa podatkowego, gospodarczego i administracyjnego (aktów prawnych, dorobku doktryny i orzecznictwa organów i sądów) i informacji z nich pochodzących, dokonywanie oceny, krytycznej analizy i syntezy tych informacji.
Kompetencje społeczne:
KA6_KK2 -absolwent jest gotów do uznawania znaczenia nabytej wiedzy w rozwiązywaniu problemów poznawczych z zakresu prawa związanego z obszarem podatków (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania podmiotów (organów i sądów) stosujących przepisy prawa podatkowego, a także z zakresu prawa gospodarczego.
Kryteria oceniania
Formy i warunki zaliczenia przedmiotu
Konwersatorium– zaliczenie pisemne z uwzględnieniem obecności na zajęciach
Skala ocen od 2 do 5.
Literatura
1. A. Kaźmierski, Meritum Podatki 2019, Wydawnictwo Wolters Kluwer, Warszawa 2019.
2. Brzeziński Bogumił (red.), Morawski Wojciech (red.), Rudowski Jan (red.), Orzecznictwo w sprawach podatkowych. Edycja 2018
3. P. Szymanek, Ewolucja ustroju i kompetencji rządowych organów podatkowych, celnych i skarbowych, Wydawnictwo Kancelaria Prawna i Podatkowa dr Pawła Szymanka, Warszawa 2019.
4. Dauter B. (red.), Gródecka M., Grzybowski T., Kaligowska L., Kołtan K., Sarnowiec M., Zaorski K., Ordynacja podatkowa. Orzecznictwo sądów administracyjnych w sprawach podatkowych, Warszawa 2007
5. W. Morawski, Interpretacje prawa podatkowego i celnego, Wolters Kluwer, 2012
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: