System podatków samorządowych 370-TN1-2SPS
profil studiów - ogólnoakademicki
forma studiów - niestacjonarne
rodzaj przedmiotu - obowiązkowy,
ogólny kierunkowy dziedzina i dyscyplina nauki -nauki społeczne i nauki prawne
rok studiów/semestr – 2 rok/ 3 semestr, Niestacjonarny sem. zimowy
wymagania wstępne - brak
liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć - 22 (wykład)
metody dydaktyczne – wykład
punkty ECTS - 4
bilans nakładu pracy studenta – 100 godz., co odpowiada 4,0 pkt. ECTS
wskaźniki ilościowe - nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 30 godz. (22 godzin zajęć, 1 godzina egzamin, 7 godzin konsultacji) – (co odpowiada 1,2 pkt ECTS) oraz nakład pracy studenta niewymagający bezpośredniego udziału nauczyciela 70 godz. (przygotowanie się do zajęć, przygotowanie się do egzaminu) - (co odpowiada 2,8 pkt ECTS)
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2024: | W cyklu 2022: | W cyklu 2023: |
Efekty kształcenia
KA6_WG1- student w zaawansowanym stopniu zasady i instytucje prawa związanego z obszarem podatków (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz działalności gospodarczej
KA6_WG2 – student w zaawansowanym stopniu zasady, instrumenty i terminologię prawa podatkowego, prawa gospodarczego, prawa administracyjnego (materialnego, ustrojowego i procesowego)
KA6_UW1- student potrafi wykorzystywać posiadaną wiedzę – formułować i rozwiązywać złożone i nietypowe problemy oraz innowacyjnie wykonywać zadania w warunkach nie w pełni przewidywalnych przez właściwy dobór źródeł z zakresu prawa podatkowego, gospodarczego i administracyjnego (aktów prawnych, dorobku doktryny i orzecznictwa organów i sądów) i informacji z nich pochodzących, dokonywanie oceny, krytycznej analizy i syntezy tych informacji
KA6_KK2 - student jest gotów do uznawania znaczenia nabytej wiedzy w rozwiązywaniu problemów poznawczych z zakresu prawa związanego z obszarem podatków (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania podmiotów (organów i sądów) stosujących przepisy prawa podatkowego, a także z zakresu prawa gospodarczego
Kryteria oceniania
Egzamin końcowy w formie pisemnej - test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Czas na rozwiązanie 20 min.
11-12 pkt - dost
13-14 pkt - dost+
15-16 pkt - db
17-18 pkt - db+
19-20 pkt - bdb
W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej oraz w związku z aktami wewnętrznymi Uniwersytetu w Białymstoku a obowiązujących studentów Wydziału Prawa zastrzega się możliwość przeprowadzenia egzaminu końcowego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Literatura
1. L. Etel, R. Dowgier, G. Liszewski, B. Pahl, Podatki i opłaty lokalne. Komentarz, Wolters Kluwer, Warszawa 2020.
2. L. Etel, B. Pahl, E. Bobrus-Nowińska, Podatek leśny. Komentarz, Wolters Kluwer, Warszawa 2020.
3. L. Etel, B. Pahl, M. Popławski, Podatek rolny. Komentarz, Wolters Kluwer, Warszawa 2020.
4. H. Filipczyk, Podatek od czynności cywilnoprawnych. Komentarz, Wolters Kluwer, Warszawa 2015.
5. P. Borszowski, K. Musiał, A. Nita, K. Stelmaszczyk, J. Wantoch-Rekowski, Ustawa o podatku od spadków i darowizn. Komentarz, Wolters Kluwer, Warszawa 2017.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: