Sporządzanie pism w sprawach podatkowych 370-TN1-3SPI
Profil studiów: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarne
Rodzaj przedmiotu: obowiązkowy
Dziedzina nauk społecznych, dyscyplina: nauki prawne
Rok studiów: III, semestr: I
Wymagania wstępne: student przed przystąpieniem do nauki przedmiotu powinien posiadać podstawową wiedzę z zakresu podstaw prawa. Powinien również posiadać umiejętności z zakresu obsługi programu LEX, w tym wyszukiwania aktów prawnych i orzecznictwa sądowego.
Konwersatorium: 18 godzin
Metody dydaktyczne:
Metoda konwersatoryjna, sporządzanie projektów pism, dyskusja, konsultacje.
Liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć:
18 godzin konwersatorium (w tym 6 godzin zdalnych synchronicznych i 3 godz. zajęć zdalnych asynchronicznych).
Punkty ECTS: 3
Bilans nakładu pracy studenta: udział w konwersatorium 18 godz. (w tym 6 godzin zdalnych synchronicznych i 3 godz. zajęć zdalnych asynchronicznych), przygotowanie do zajęć i egzaminu 49,5 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami 7,5 godz.,
Razem: 75 godzin, co odpowiada 3 pkt ECTS.
Wskaźniki ilościowe: nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela - 22,50 godzin, co odpowiada 0,9 pkt ECTS oraz nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela 52,50 godz., co odpowiada 2,1 pkt ECTS.
Rodzaj przedmiotu
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza, absolwent zna i rozumie:
KA6_WG2 - w zaawansowanym stopniu zasady, instrumenty i terminologię prawa podatkowego, prawa gospodarczego, prawa administracyjnego (materialnego, ustrojowego i procesowego). Metoda weryfikacji: dyskusja, aktywność, sporządzanie pism procesowych.
Umiejętności, absolwent potrafi:
KA6_UW1 - wykorzystywać posiadaną wiedzę – formułować i rozwiązywać złożone i nietypowe problemy oraz innowacyjnie wykonywać zadania w warunkach nie w pełni przewidywalnych przez właściwy dobór źródeł z zakresu prawa podatkowego, gospodarczego i administracyjnego (aktów prawnych, dorobku doktryny i orzecznictwa organów i sądów) i informacji z nich pochodzących, dokonywanie oceny, krytycznej analizy i syntezy tych informacji.Metoda weryfikacji: dyskusja, aktywność, sporządzanie pism procesowych.
KA6_UK1 - komunikować się z użyciem specjalistycznej terminologii z zakresu prawa podatkowego (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz prawa gospodarczego, powiązanej z funkcjonowaniem przedsiębiorców. Metoda weryfikacji: dyskusja, aktywność, sporządzanie pism procesowych.
Kompetencje społeczne, absolwent jest gotów do:
KA6_KK3 - zasięgania opinii ekspertów w przypadku trudności z samodzielnym rozwiązaniem problemu z zakresu prawa związanego z obszarem podatków (materialnego, ustrojowego i procesowego), sferą działania podmiotów (organów i sądów) realizujących kompetencje z obszaru podatków oraz ram prawnych prowadzenia działalności gospodarczej. Metoda weryfikacji: dyskusja, aktywność, sporządzanie pism procesowych.
Kryteria oceniania
W trakcie ustalania.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: