Prawna ochrona mniejszości narodowych 370-WN1-3JE
Profil studiów – ogólnoakademicki.
Forma studiów – niestacjonarne.
Rodzaj przedmiotu – specjalizacyjny.
Dziedzina i dyscyplina - dziedzina nauk społecznych, dyscyplina nauki prawne.
Rok studiów/sem. – rok III, sem. I.
Wymagania wstępne - brak.
Liczba godzin zajęć dydaktycznych – 14 godzin , w tym 7 godz. stacjonarnych oraz oraz 7 godzin zdalnych synchronicznych, z czego 4,2 godz. synchronicznych oraz 2,8 godz. asynchronicznych.
Metody dydaktyczne – wykład, konsultacje.
Punkty ECTS – 3.
Bilans nakładu pracy studenta – udział w zajęciach 14 godz., przygotowanie do zajęć i zaliczenia – 37,5 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami – 22,5 godz., zaliczenie –1 godz.
Razem: 75 godzin, co odpowiada 3 pkt ECTS.
Wskaźniki ilościowe – nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 37,5 godzin, co odpowiada 1,5 pkt ECTS oraz nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela 37,5 godz., co odpowiada 1,5 pkt ECTS, a razem 3 pkt ECTS.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
WIEDZA, absolwent zna i rozumie:
KA6_WK1 fundamentalne dylematy współczesnej cywilizacji w zakresie dotyczącym prawa związanego z obszarem bezpieczeństwo (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz funkcjonowania podmiotów związanych
z zapewnieniem i ochroną bezpieczeństwa.
KA6_WK2 podstawowe ekonomiczne, prawne, etyczne i inne uwarunkowania działalności zawodowej w sektorze związanym z zapewnieniem i ochroną bezpieczeństwa.
UMIEJĘTNOŚCI, absolwent potrafi:
KA6_UW2 wykorzystywać posiadaną wiedzę – formułować i rozwiązywać złożone i nietypowe problemy z zakresu funkcjonowania podmiotów związanych z zapewnieniem i ochroną bezpieczeństwa oraz innowacyjnie wykonywać zadania w nieprzewidywalnych warunkach przez:
– dobór oraz stosowanie właściwych metod i narzędzi,
w tym zaawansowanych technik informacyjnokomunikacyjnych w obszarze działalności podmiotów związanych z zapewnieniem i ochroną bezpieczeństwa.
KA6_UO2 współdziałać z innymi osobami w ramach prac zespołowych
w obszarach tematycznych powiązanych z funkcjonowaniem podmiotów (organów i sadów) realizujących zadania z obszaru bezpieczeństwo.
KOMPETENCJE SPOŁECZNE, absolwent jest gotów do:
KA6_KK2 uznawania znaczenia nabytej wiedzy w rozwiązywaniu problemów poznawczych z zakresu prawa związanego z obszarem bezpieczeństwo (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania podmiotów (organów i sadów) realizujących kompetencje z obszaru
bezpieczeństwo.
Kryteria oceniania
Zaliczenie w formie ustnej z odpowiedzią na trzy pytania problemowe.
Literatura
Komentarz do art. 35 [w:] Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, red. M. Safjan, L. Bosek, tom I, Warszawa 2016.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: