Regionalizacja i instytucjonalizacja bezpieczeństwa 370-WS2-2RD
Profil studiów – ogólnoakademicki
Forma studiów – stacjonarne
Rodzaj przedmiotu – obowiązkowy
Dziedzina i dyscyplina - dziedzina nauk społecznych, dyscyplina nauki prawne
Rok studiów/sem. – rok II, sem. I
Wymagania wstępne - brak
Liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć Wykład 15 godzin, w tym 15 godzin stacjonarnie oraz ćwiczenia 15 godzin, w tym 12 godzin stacjonarnie i 3 godziny zdalnie asynchronicznie
Metody dydaktyczne – wykład, ćwiczenia, konsultacje
Punkty ECTS – 6
Bilans nakładu pracy studenta – udział w zajęciach 30 godz., przygotowanie do zajęć i egzaminu – 75 godz., udział w konsultacjach związanych z zajęciami – 44 godz., egzamin –1 godz.
Razem: 150 godzin, co odpowiada 6 pkt ECTS.
Wskaźniki ilościowe – nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela 75 godzin, co odpowiada 3 pkt ECTS oraz nakład pracy studenta, który nie wymaga bezpośredniego udziału nauczyciela 75 godz., co odpowiada 3 pkt ECTS, a razem 6 pkt ECTS.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
WIEDZA, absolwent zna i rozumie:
KA7_WG1 - w pogłębionym stopniu zasady i instytucje prawa związanego z obszarem bezpieczeństwo (materialnego, ustrojowego i procesowego).
UMIEJĘTNOŚCI, absolwent potrafi:
KA7_UW1 - wykorzystywać posiadaną wiedzę – formułować i rozwiązywać złożone i nietypowe problemy oraz innowacyjnie wykonywać zadania w nieprzewidywalnych warunkach przez:
– właściwy dobór źródeł nauki i prawa związanego z obszarem bezpieczeństwo (aktów normatywnych, poglądów doktryny, orzecznictwa sądowego) i informacji z nich pochodzących, dokonywanie oceny, krytycznej analizy, syntezy, twórczej interpretacji i prezentacji tych informacji.
KOMPETENCJE SPOŁECZNE, absolwent jest gotów do:
KA7_KK2 - uznawania znaczenia nabytej wiedzy w rozwiązywaniu problemów poznawczych z zakresu prawa związanego z obszarem bezpieczeństwo (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania organów i sądów realizujących zadania z obszaru bezpieczeństwo.
KA7_KO3 - myślenia i działania w sposób przedsiębiorczy.
Kryteria oceniania
Egzamin w formie pytań testowych i pytania otwarte.
Zaliczenie ćwiczeń w formie pytań testowych i pytania otwarte.
Literatura
B. Góralczyk, Współpraca Wyszehradzka: geneza, doświadczenia, perspektywy, Warszawa 1999.
T. Łoś-Nowak (red.), Organizacje w stosunkach międzynarodowych, Wrocław 2009.
K. Żukrowska, Bezpieczeństwo międzynarodowe – przegląd aktualnego stanu, Warszawa 2011.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: