Praktyka zawodowa 320-BS1-2PZA
Kierunek studiów: biologia
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia
Profil studiów: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarne
Rodzaj przedmiotu: przedmiot obowiązkowy, moduł kierunkowy
Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych, dyscyplina nauki biologiczne
Rok studiów /semestr: II rok/IV semestr (letni)
Punkty ECTS: 7
Liczba godzin zajęć dydaktycznych: 120 godz. dydaktycznych/90godz. zegarowych
Metody dydaktyczne: zajęcia praktyczne w Zakładzie Pracy pod opieką i nadzorem Opiekuna praktyk
Bilans nakładu pracy studenta:
Całkowity nakład pracy studenta związany z zajęciami: 175
Nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela: 123 godz., w tym:
1) udział w wykładach – 0 godz.
2) udział w zajęciach pozawykładowych – 120 godz.
3) udział w konsultacjach/zaliczeniach/egzaminach – 3 godz.
Praca własna studenta (przygotowanie do zajęć, zaliczeń, przygotowanie dokumentów, dzienniczka praktyk): 52 godz.
W cyklu 2022:
Kierunek studiów: biologia Bilans nakładu pracy studenta: |
W cyklu 2023:
Kierunek studiów: biologia Bilans nakładu pracy studenta: |
W cyklu 2024:
Kierunek studiów: biologia Bilans nakładu pracy studenta: |
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza:
1. Student zna aktualne problemy badań biologicznych i powiązania wiedzy biologicznej z innymi dyscyplinami nauki (KA6_WG6)
2. Student zna i stosuje podstawowe metody stosowane w laboratoriach biologicznych, także na poziomie molekularnym oraz podstawowe metody, reguły i techniki prowadzenia badań terenowych (KA6_WG7)
3. Student zna i stosuje podstawowe narzędzia statystyczne i informatyczne niezbędne do opisu procesów przyrodniczych, najważniejsze prawa matematyczne, chemiczne i fizyczne będące postawą procesów biologicznych (KA6_WG8)
4. Student zna i stosuje podstawowe zasady prawne dotyczące ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy a także ochrony własności intelektualnej (KA6_WK9)
5. Student zna uwarunkowania etyczne i prawne funkcjonowania nauk biologicznych i innych dyscyplin naukowych (KA6_WK10 )
Umiejętności:
6. Student potrafi wykorzystać podstawowe narzędzia laboratoryjne w celu wykonania prostych badań biologicznych, z wykorzystaniem metod chemicznych i fizycznych oraz prowadzić ich dokumentację (KA6_UW1)
7. Student potrafi zastosować standardowe metody badań terenowych w celu poznania/zbadania procesów biologicznych oraz prowadzić ich dokumentację (KA6_UW2)
8. posługiwać się podstawowymi narzędziami statystycznymi i technikami informatycznymi w celu analizy danych dotyczących doświadczeń i zjawisk (KA6_UW5)
9. Student potrafi stosować podstawową terminologię fachową w języku ojczystym oraz w języku obcym na poziomie B2 w celu opisu zjawisk biologicznych oraz zagadnień dotyczących ochrony środowiska i edukacji środowiskowej, jak i prowadzenia dyskusji na różnych forach (KA6_UK8)
10. Student potrafi planować i organizować pracę indywidualną oraz zespołową, a także pracować samodzielnie i w grupie (KA6_UO9)
11. Pracując zarówno indywidualnie jak i zespołowo student potrafi stosować zasady ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy (KA6_UO10)
12. Student potrafi samodzielnie odnajdywać źródła wiedzy i odpowiednio je wykorzystywać w celu stałego poszerzania swoich kwalifikacji (KA6_UU11)
Kompetencje społeczne:
13. Student wykazuje kreatywną postawę w rozwiązywaniu problemów w pracy zawodowej (KA6_KO2 )
14. Student wykazuje poszanowanie pracy własnej i innych członków zespołu (KA6_KR3)
15. Student jest gotowy do odpowiedzialnego wypełniania zadań w zależności od zajmowanego stanowiska, przestrzegania zasad etyki zawodowej i dbania o tradycje wykonywanego zawodu (KA6_KR4)
Weryfikacja efektów uczenia się na podstawie opinii Opiekuna ze strony instytucji przyjmującej na praktykę, analizy dzienniczka praktyk oraz rozmowy ze studentem po zakończeniu praktyk.
Kryteria oceniania
Student uzyskuje ocenę na podstawie opinii i oceny opiekuna praktyk, uwierzytelnionej pieczęcią Instytucji, analizy opisu zadań wykonywanych podczas praktyk (zawartego w dzienniku praktyk) oraz weryfikacji przebiegu praktyk podczas rozmowy zaliczeniowej.
Literatura
Literatura wskazana przez bezpośredniego opiekuna praktyki w zakładzie pracy.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: